Kadi

November 16, 2009

The Museum Project, Part 3

Filed under: Life — kadiphd @ 3:25 am

Part 1: http://bit.ly/2RNbsC

Part 2: http://bit.ly/29Byre

Part 3:

Pluss ja miinus:

Einstein: “Ära muretse, kui matemaatika sulle raskusi valmistab. Mulle valmistab see veel suuremaid raskusi”.

Plus – people are so amazingly, unbelievably polite all the time.

Minus  – people are so amazingly, unbelievably polite all the time.

Plus – so extremely nice and warm at summertime.

Minus – so extremely nice and warm at summertime.

Plus – one of the biggest cities in the world.

Minus – one of the biggest cities in the world.

Plus – Volcanoes, earthquakes and 神風.

Minus – Volcanoes, earthquakes and 神風.

Plus – the kanji, over ten thousand of’em :)

Minus –  the kanji, over ten thousand of’em :(

Plus – I can go to the convenience store right now (or 4 AM) to get some tasty chicken.

Minus – I can go to the convenience store right now (or 4 AM) to get some tasty chicken.

Perekond:

Emerson – “Heade inimeste parimat mõju tunned alles nende lahkudes.”

Kuna elan üksi (välja arvatud mu mehhiklasest toakaaslane sel kuul), olen ka alati üksi kolinud ja üksi edasi elanud (välja arvatud Kasparasega Riias). Riiast Vilniusse kolisin samuti üksi, kuigi hiljem kolis ka Kasparas kodumaale tagasi ja elasime jälle koos. Kuid sel ajal, kui mina võtsin vastu uue töökoha uuel maal, jäi tema veel Riiga ülikooli, ning kommentaar minu otsusele oli järgmine: “Stupidity does not pay off.” Lõbusalt ja lõõpides, muidugi. Ja tuli välja, et sel korral stupidity did pay off…

Need, kes aga maha jäid, s.o. ema ja õde, said eemal olles palju armsamaks ja lähedasemaks. Mida kauem ja mida kaugemal olen, seda paremaks meievahelised suhted muutuvad. Seda seost on testitud ka vastupidises suunas, millal iganes Eestis olen, või see paar korda, kui mind Riias ja Vilniuses külastati, hakkas olukord jälle kontrolli alt väljuma kuid niipea, kui distants geograafilises mõttes jälle suurenes, ta psühholoogilises mõttes täpselt samas vahekorras paranes. Cherchez la femme?

Lapsed:

Emerson – “Kõik lapsed on välismaalased.”

Muidugi hakkavad mu lapsed eesti keeles rääkima. Niipea, kui nad mul olema saavad. Ja ka oma isa keeles. Ja elukohamaa keeles. Ja inglise ja prantsuse keeles… Elukaaslase suhtes mul ei ole tingimusi, ise tahaksin küll ka tema keeles rääkida. Hetkel olen hästi huvitatud hispaania keelest.

Pühad:

Emerson – “Ei loe mitte elu pikkus, vaid sügavus.”

Paganlikult üritan vältida kõiki väljamõeldud ja veel välja mõtlemata pühasid. Peale sünnipäevade ja pööripäevade (s.o. equinox, 22-23 juuni ja detsember, umbes samal ajal ka kevadel ja sügisel, sõltuvalt kuu suurusest).

Katoliiklikud leedukad ja post-modernsed jaapanlased (kes näiteks 14. veebruarile lisaks peavad n.n. valget päeva, ehk siis teist valentinipäeva, 14. märtsil, puht kommertslikest kaalutlustest sündinud püha) võivad oma pühi rahumeelselt ise edasi pidada. Just lõppes Jaapanis kuldne nädal, ehk siis viis järjestikust vaba päeva, mille põhjust ei tea nad vist isegi.

Põlvkonnad:

Hemingway – “Iga inimese elu lõppeb ühtmoodi. Erinevad vaid elatud elu detailid ja elu lõppemise viis.”

For some reason I have got the feeling that the older people who emigrated abroad during the Soviet times treat the younger generation as if we were somehow inferior, somehow less Estonian. As if they suffered more during the tough times and we do not respect or treat the country and the older Estonians with enough reverence. When in fact they were the ones who left earlier and did not have to grow up (lets say the first ten years of ones’ life like myself) in a closed soviet community with messed up authorities, thinking, etc. So I do not understand where their high stance comes from, the life in a freer society should have taught them to treat all people with same respect, younger and older, without discriminating. Or is this some ingrown Estonianism, as I am generally not of a high opinion about our nation’s nature. Compared to the sweeter and softer people in south and west, and the much more civilized, polite and caring people in Japan. No comprendo.

Ühtsus:

Hemingway – “Ära võta ette reisi kellegagi, keda sa ei armasta.”

On liikunud jutud, et võiks organiseerida Eesti rahvatantsugrupi, kuid nagu alati jääb kõigil puudu ajast… Idee on aga väga tore, võtaksin heameelega osa ja oleksin abiks organiseerimisel. Samas on osade inimeste vaheel ka tekkinud lahkarvamusi ning ei oleks eriti tore kuuluda samasse gruppi mõne inimesega, kellega kokku ei sobi. Ja näiteks Jaapanis ei ole ju väga palju nende inimeste hulgast ka valida.

Ettepanekud:

Hemigway – “Ära aja segamini ettepanekut ja ettevõtmist.”

Erilist huve ei tundu kellelgi väga olevat, kõigil on oma töö, pere, kodu. Samas on tekkinud grupp eestlasi, kes Jaapanis aikidot harrastavad, ning seetõttu ka tihedamini läbi käivad. Hetkel piisab aga täpselt ühe käe sõrmedest, et need inimesed kokku lugeda.

Usaldus:

Hemingway – ”Parim viis teada saada, kas inimest saab usaldada, on teda usaldada.”

Enamus minu suhtllusringkonnast on rahvusvaheline, muidugi on nende hulgas nii eestlasti kui jaapanlasi, aga ka hulganisti ameeriklasi, inglasi, Moldovast, Mehhikost, Venemaalt, Austraaliast ja mujalt pärit inimesi. Enamus neist teevad ka aikidot ja ongi siia tulnud just selle tõttu, kas siis lühemaks või pikemaks ajaks. Või kogu eluks…

Golfimäng:

Hemingway – “Golfimäng kaotaks nii mõndagi kui kriketikurikad ja piljardikepid murule tuua lubataks.”

Eile istusin politseijaoskonnas, et raporteerida mehhiklasest sõbra passi kaotust, ning inglise keelt rääkiv politseinik kirjeldas oma arvamust rahvuste erinevusest. Tokio suurimasse, Shinjuku politseijaoskonda, satub väga palju välismaalasi, ning nende hulgas on ka selliseid, kelle kodu nende sõnul kiirtega rünnatakse…

Advertisements

Leave a Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: